Jak schudnąć - Odchudzanie, Diety

Suplementy diety – fakty i mity

Obecnie odżywianie człowieka bardzo różni się od tego, jakie stosowano dawniej, jeszcze kilkanaście lat temu. Szybki tryb życia, ciągła gonitwa, wiele godzin spędzonych w pracy, poza domem powoduje, iż niejednokrotnie nie mamy czasu na zjedzenie w spokoju zdrowego i pełnowartościowego posiłku. Jednak, aby zasycić głód sięgamy po szybkie, gotowe jedzenie, często jedząc w mieście, przy okazji robienia zakupów, czy zamawiając jedzenie na wynos. W konsekwencji nie przywiązujemy zbyt dużej wagi, co jemy ani gdzie, ważne, by było szybko i smacznie. Jednak trzeba pamiętać, iż jedzenie, które spożywamy w pośpiechu często jest bezwartościowe, a jedynie dostarcza nam wielu zbędnych kalorii i zasyca głód poprzez wzmacniacze smaku, które często są do niego dodawane.

Dlaczego sięgamy po suplementy diety?

Po jakimś czasie okazuje się, iż taka dieta doprowadziła do tego, iż brakuje w niej cennych minerałów i składników, które wpływają na nasze samopoczucie, zdrowie oraz wygląd. Wówczas bez większego zastanowienie sięgamy po suplementy diety, w celu uzupełnienia niedoborów witamin. Ponieważ obecnie jest ich na rynku bardzo wiele, a reklamy skutecznie pozwalają nam poznać coraz to nowsze suplementy, nie mamy większych trudności z dokonaniem wyboru tego, który wydaje nam się idealny właśnie dla nas. Jednak czy warto stosować suplementy diety? A jeśli tak to jakie suplementy diety są dla nas odpowiednie?

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety - fakty i mitySuplement diety to po prostu dodatek, który uzupełnia naszą codzienną dietę w wybrane składniki. Istnieją różnorodne suplementy jak na przykład: na włosy, skórę, paznokcie, poprawiające wygląd cery, dla osób starszych, dla kobiet w okresie menopauzy, dla osób na diecie, dla mężczyzn, dla dzieci, uzupełniające witaminy czy odchudzające suplementy diety. Jednak należy pamiętać, iż tabletki na odchudzanie jedynie wspomagają nas w tej dziedzinie, a same nie zdziałają cudów. Mogą one przyspieszać spalanie tłuszczu podczas stosowania diety odchudzającej, mogą także uzupełniać niedobory witamin w tym czasie, ale nie zastąpią nam racjonalnej diety, aktywności fizycznej ani nie dodadzą silnej woli. Suplementy te mogą występować w różnorodnych postaciach jak: tabletki, napoje, proszki, zioła, produkty gotowe do spożycia. Jednak te same suplementy mogą zmotywować do podtrzymywania diety, mobilizować do podejmowania dalszej aktywności fizycznej, szczególnie jeśli widzimy efekty naszych starań.

Opinie o suplementach diety

Zatem który suplement diety wybrać, który jest najlepszy dla naszego organizmu i czy w ogóle są one bezpieczne? Istnieje wiele faktów i mitów na ich temat. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, iż suplementy diety nigdy nie zastąpią nam posiłku, czy nie stanowią witamin samych w sobie, są jedynie uzupełnieniem dla organizmu brakujących elementów. Pomimo tego, iż najwięcej suplementów znajdziemy w aptece, to jednak nie są one uznawane za leki. Dlatego może kupić je każdy bez recepty. Jednak nawet one powinny być dawkowane z umiarem, gdyż nadmierne spożywanie witamin może powodować hiperwitaminozę, zaś łykanie tabletek na odchudzanie niewiele pomoże jeśli mamy złe nawyki żywieniowe. Należy więc pamiętać, że suplementy niewłaściwie stosowane mogą wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku, nie warto więc sugerować się reklamą lecz racjonalnie kierować się rozumem i rozsądkiem. Obecnie na rynku znajdziemy ogromne ilości różnorodnych suplementów diety, skierowanych niemal dla każdego, warto jednak dobrze zastanowić się czy dany suplement faktycznie jest dla nas niezbędny, a jeśli tak to wybrać z szerokiej oferty ten właściwy. Wówczas na pewno przyniesie on oczekiwany skutek.

Użytkownicy odwiedzający tą stronę znaleźli ją szukając:
jakie suplementy diety, odchudzające suplementy diety, który suplement diety, czy warto stosować suplementy diety