Jak schudnąć - Odchudzanie, Diety

Dieta Pięciu Przemian

Każda dieta jest skuteczna, jeśli przynosi wymarzony efekt, a więc zwykle chodzi o utratę zbędnych kilogramów. Jedną z takich diet jest Dieta Pięciu Przemian. Jej egzotyczna nazwa pochodzi od wierzeń chińskich w pięć żywiołów, które stanowią niezbędny element, aby zachować równowagę w organizmie. Owe pięć żywiołów odpowiadają pięciu smakom. Drzewo, ogień, ziemia, metal i woda to kolejno smak: kwaśny, gorzki, słodki, ostry i słony. Ostre smaki to między innymi: cebula, czosnek, ryż, gorzkie zaś to: papryka, orzechy włoskie czy czerwone wino.
Wszystkie te smaki powinny być obecne w każdym posiłku. Ponadto inny podział produktów to: ciepłe, ostre, gorące, neutralne, zimne oraz nawilżające. W diecie tej najwięcej powinno znaleźć się produktów neutralnych. Odpowiednie produkty należy wprowadzać w zależności od pory roku. Posiłki należy spożywać co 2-3 godziny. Śniadanie stanowi podstawowy, a tym samym najobfitszy posiłek.

Dieta Pięciu PrzemianDieta Pięciu Przemian gwarantuje chudnięcie 3 kilogramów w ciągu miesiąca. Zaletami owej diety jest poprawa przemiany materii, podczas stosowania diety nie trzeba liczyć kalorii, przez co można zaoszczędzić czas. Co ważne dieta nie jest uboga w witaminy czy minerały, zawiera ich dostateczną ilość. Minusy zaś to mała efektywność – dieta nie daje spektakularnych efektów utraty wagi, a poza tym może być uciążliwa podczas przygotowań posiłków, gdyż należy zwracać szczególną uwagę na wyznaczone proporcje.

Użytkownicy odwiedzający tą stronę znaleźli ją szukając:
dieta pięciu przemian przepisy, kuchnia pięciu przemian, 5 przemian opinie