Jak schudnąć - Odchudzanie, Diety

Dieta, a papierosy i alkohol

Jak powszechnie wiadomo „zakazany owoc” smakuje najlepiej. Jednak skutki sięgania po niego możemy odczuwać przez długi czas. To stwierdzenie szczególnie pasuje do osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Nadprogramowy bagaż, który musimy wszędzie ze sobą nosić najczęściej jest wynikiem stosowania nieprawidłowej diety, nieregularnych posiłków, przejadania się czy niemożności pokonania pokusy sięgnięcia po coś słodkiego. Skutkiem takiego sposobu życia mogą być problemy z wagą, złe samopoczucie, uzależnienie od jedzenia. Niestety oprócz tego rodzaju uzależnień często popadamy także w nałóg palenia papierosów czy picia alkoholu. Jeśli jednak w pewnym okresie postanowimy coś zmienić i przejdziemy na dietę, problem pozostałych nałogów może okazać się trudny do pokonania. Wielu ludzi uznaje, iż nikotyna pomaga im schudnąć lub nie pozwala przytyć lecz prawdą jest, iż „wyjście na dymka” zastępuje czasem posiłek i sprawia, że zapach papierosów pomaga nam na chwilę zapomnieć o jedzeniu. Uzależnienie od nikotyny powoduje, iż po zapaleniu papierosa czujemy się lepiej, podobnie jest ze zjedzeniem smacznego posiłku.

Dieta a używki

Dieta, a papierosy i alkoholJednak dieta i papierosy nie powinny iść w parze. Zapewne paląc papierosy uda nam się zrzucić zbędne kilogramy poprzez stosowanie diety, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, iż palenie powoduje wiele dolegliwości i problemów, a także zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc czy krtani. Podobnie jeśli chodzi o alkohol. Słodkie wino czy piwo dostarcza nam jedynie „pustych” kalorii, podobnie jak inne rodzaje napojów wyskokowych. Ponadto podczas popijania alkoholu chętniej sięgamy po coś do zjedzenia. Tak zamyka się koło, czego konsekwencją jest odkładanie się tłuszczu wewnątrz naszego organizmu.

Efekty diety vs. papierosy/alkohol

Jeśli jednak będąc na diecie od czasu do czasu sięgniemy po lampkę wytrawnego wina, to zapewne nie wpłynie to na naszą dietę i nie zniweluje jej efektów. Zatem jeśli mamy słabość do ulegania nałogom warto zastanowić się i przeanalizować czy nie będzie opłacało nam się zrezygnować z owych przyzwyczajeń. Możemy spróbować zrobić to małymi kroczkami. Jeśli uda nam się przejść na dietę, łatwiej będzie nam odstawić alkohol. Kiedy uda nam się to osiągnąć, będziemy mieli większą motywację do rzucenia palenia papierosów. Efekty diety odchudzającej, które uda nam się wypracować są więcej warte, niż sięganie po kolejnego papierosa czy butelkę piwa, która może te efekty popsuć. Zatem warto inwestować w siebie i walczyć ze swoimi słabościami.

Użytkownicy odwiedzający tą stronę znaleźli ją szukając:
dieta a alkohol, dieta a papierosy